5 asjaolu, mida enne õhksoojuspumba soetamist arvestada

Õhksoojuspump on tõhus ja energiasäästlik viis ruumide kütteks või jahutamiseks. Enne seadme soetamist peaks potentsiaalne ostja aga mõtlema läbi mitmed aspektid. Allpool toome välja viis kõige olulisemat neist, et aidata teil teha paremaid otsuseid õhksoojuspumba valikul.

Kui tundlikud olete õhu liikuminese osas toas?

Õhksoojuspumba siseosa puhub sooja või jahedat õhku toas edasi ja see võib olla tunda, eriti suuremal töörežiimil. Üldjuhul jääb puhutava õhu hulk koduseadmetel 1000 m3/h piiresse, sõltuvalt valitud ventilaatori kiirusest. Mõelge hoolikalt, kui tundlik olete õhu liikumise suhtes toas ja kas soovite, et seade töötaks kõrgemal kiirusel.

Kui tundlikud olete üleüldisele müratasemele?

Õhksoojuspumbad tekitavad töötades heli. Tavaliselt jääb selle mürataseme vahemikku 18-50 db. Lisaks õhuvoolust tulenevale helile võib seade tekitada ka muid hääli. Näiteks seadme töö algfaasis võib kuulda kohinat. Samuti võivad seadme kiirel soojenemisel või jahtumisel tekkida praksuvad helid, mis on seotud plastiku paisumise või kahanemisega. Aja jooksul jääb naksumine üldjuhul vaiksemaks. Seega, kui olete eriti tundlik mürataseme suhtes, on see aspekt oluline arvestada.

Kas olete nõus uksi lahti hoidma, et soe või jahutav õhk paremini leviks?

Õhksoojuspump suudab pakkuda kütmist või jahutust vaid seal, kus õhk saab vabalt liikuda. See tähendab, et uksed peavad olema avatud, kui on soov, et õhk leviks ka teistesse tubadesse. Enne õhksoojuspumba paigaldamist arutage seda kindlasti teiste pereliikmetega, et mõista, kas ja kui palju on nad nõus uksi lahti hoidma, et õhk liikuma pääseks.

Õhuniiskuse taseme eelistus

Kui õhksoojuspumba siseosa on paigutatud ruumi, väheneb seal õhuniiskus. See võib olla hea lahendus ruumides, kus on rõske õhk. Kui aga eelistate kõrgemat õhuniiskust, peate võib-olla kaaluma niisutaja soetamist.

Kas siseosa sobitub interjööriga?

Kuna õhksoojuspump on suhteliselt suur seade, mis on pidevalt nähtav, on oluline mõelda ka sellele, kuidas see teie kodu interjööriga sobib. Õnneks on tänapäeval saadaval lai valik erinevaid mudeleid, mis varieeruvad kuju, suuruse ja värvitooni poolest. Seadme valikul tuleks kindlasti arvestada, et see sobituks interjööriga.

Lõpetuseks, oluline on mõista, et õhksoojuspumba valikul on palju kaalutlusi ja pole ühte õiget vastust. Võtke aega ja teadke, et lõplik valik peaks põhinema teie vajadustel ja eelistustel. Olema teid alati valmis abistama õige lahenduse leidmisel.

Võtke meiega ühendust või küsige personaalset pakkumist soojuspumpadele!