5 asjaolu, mida enne õhksoojuspumba soetamist arvestada

Õhksoojuspump on mugav ja energiasäästlik küttelahendust, kuid enne seadme soetamist, peaks arvestama mõnede asjaoludega. Eriti oluline on neid asjaolusid arvestades valida siseosa paigaldamiseks õige asukoht.

Kui tundlikud olete õhu liikuminese osas toas?

Õhksoojuspumpa siseosa poolt puhutava õhu hulk on suuremal töörežiimil tuntav. Tavalistel koduseadmetel jääb see üldjuhul 1000 m3/h piiresse sõltuvalt valitud ventilaatori kiirusest.

Kui tundlikud olete üleüldisele müratasemele?

Nimelt teeb siseosa peale õhuvoolu liikumisest tulenevale helile, mis jääb üldjuhul 18-50 db vahele, ka teisi hääli. Seadme töö algfaasis võib kuulda kohinat. Seadme kiirel soojenemisel või jahtumisel võivad kostuda praksuvad helid mis on seotud plastiku paisumise või kahanemisega. Aja jooksul jääb naksumine üldjuhul  vaiksemaks.  Samuti välisosa sulatusrežiimi ajal võib kostuda iseloomulikku kohinat.

Kas olete nõus uksi lahti hoidma, et soe või jahutav õhk paremini leviks?

Kuna õhk saab liikuda ainult avatud ruumis peaks läbi mõtlema uste lahtioleku võimalused. Kindlasti tuleks seda arutada ka teiste pereliikmetega.

Kas soovite kuivemat õhku?

Tavaruumides, kuhu on paigutatud õhksoojuspumba siseosa, peab arvestama, et õhkniiskuse tase alaneb. Ruumides, kus on rõske õhk, võib see olla just hea lahendus.

Kas siseosa sobitub interjööriga?

Oluline on ka disainiline aspekt. Õnneks on tänapäeval seadmete valik suur ja saadaval on erineva kuju ja värviga õhksoojuspumpasid. Seadme valikul peaks arvestama, et see sobituks interjööriga.

Võtke meiega ühendust või küsige personaalset pakkumist soojuspumpadele!