Mitsubishi Electric soojuspump paigaldatud seinale

Tootekategooriad

Köetav pind kuni

Energiaklass

Maasoojuspumbad

Maasoojuspump on kütteseade, mis ammutab soojust maapinda ja põhjavette salvestunud soojusenergiast. Maasoojuspump on üks tõhusamaid kütteseadmeid, mis võimaldab küttekuludelt säästa kuni 80%. Müüme ja paigaldame järgmiste tootjate maasoojuspumpasid: Nibe

Active Filters

Maakütte kirjeldus:

Maaküte on hetkel üks energiasäästlikumaid küttelahendusi. Paremad mudelid suudavad 1 kWh elektrienergiast toota ca. 5 kWh soojusenergiat. Maapinnast kogutakse soojusenergia kokku ja kantakse ammutatud soojus edasi kütteveele. Sooja küttevee abil on võimalik hooneid kütta radiaatorite või põrandakütte abil. Lisaks on võimalik toota seadmega sooja tarbevett. Et maapinnast vajaminev soojusenergia kätte saada, on maasoojuspumba paigaldamiseks kaks viisi. Maakollektori paigaldus või maakütte puuraugu puurimise võimalus. Maakollektori paigaldus eeldab hoone ümber olevat suuremat maaala, kuhu maakollektor paigaldada.  Puuaugu puurimiseks pole nii suurt maaala vaja, aga võrreldes maakollektori paigaldusega on puuraugu puurimine jällegi kulukam.

Maasoojuspumba eelised:

Maakütte eeliseks on, et see ei sõltu nii palju ilmastikust, kuna 1m sügavusel maapinnas on maapinna temperatuur enam-vähem konstantne jäädes ca. 4-12 kraadi vahemikku. Võrreldes õhk-vesi soojuspumbaga puudub seadme välisosa, mis teeb kogu süsteemi vaiksemaks, kuna pole välisosa, mis õues müra põhjustaks. Maakütte süsteem on mugav ja automaatne. See tähendab, et seade reguleerib end vastavalt etteantud tingimustele ise tagades ühtlase sisekliima terve aasta lõikes.

Võtke meiega ühendust või küsige personaalset pakkumist soojuspumpadele!