Korduma kippuvad küsimused
Õhksoojuspumbad sobivad suurepäraselt nii uute kui ka vanade majade kütmiseks ja jahutamiseks. Õhksoojuspump aitab kokku hoida küttekuludelt ja selle paigaldamine ning hooldamine on lihtne. Lisaks on õhksoojuspumba kasutamine mugav, kuna võimaldab ruumis hoida kindlat temperatuuri, mis on näiteks ahiküttega elamus raskendatud. Lisaks puhastab õhk-õhk soojuspump filtrite abil ruumi siseõhku tagades parema sisekliima.
Soojuspumpasid on võimalik kaugelt juhtida üle oma nutiseadme. See funktsioon on eriti mugav näiteks suvilate kütmisel või puhkudel, kui viibitakse pikemalt kodust eemal. Kaugjuhtimise teel on võimalik õhksoojuspump niimoodi seadistada, et koju või suvilasse jõudes ootab teid ees soe tuba.
Õhk-õhksoojuspumpade elektrikulu võrreldes tavapärase elektriküttega on kuni 78% soodsam. Näiteks paremates tingimusteks kulub 4 kW soojusenergia tootmiseks õhksoojuspumbaga 1kW elektrienergiat. Elektriradiaator kulutab sama soojusenergia tootmiseks 4kW elektrienergiat.
Kõige lihtsama ettekujutuse soojuspumba tööpõhimõttest saab siis, kui mõelda külmkapi peale. Õhksoojuspump töötab sama tööpõhimõttega kui külmutuskapp. Erinevuseks on, et külmkapi puhul juhitakse kapi seest soojus välja, aga soojuspumba puhul juhitakse välisõhus olev soojusenergia soojuspumba abil hoonesse. Soojuspumba komplekti kuulub seadme sise- ja välisosas, neid omakorda ühendab torustik, moodustades kinnise süsteemi. Hoonest väljas asuv väliosa üritab külmutada välisõhku. Seda tehes, tootetakse kõrvalproduktina soojusenergiat, mis seotakse seadmes oleva külmainega ning suunatakse hoone sees olevasse siseossa, mis omakorda suunatakse toaõhku.
Soojuspumba valimisel tulevad mängu mitmed asjaolud ja faktorid nagu näiteks maja energiavajadus, eelnevalt paigaldatud küttesüsteem ja ruumide suurus ning paigutus. Lisaks tuleks arvesse võtta ka järgmiseid tegureid:
- maja ehitus- või renoveerimisaeg
- maja suurus (m2) ja köetava pinna suurus
- ventilatsiooninõuded ja -seadmed
- krundi iseärasused – asukoht, pinnase tüüp, paigaldust segada võivad asjaolud
- energiakulu aastate lõikes (palju kulunud küttepuid, õli või elektrit kWh)
- info maja ehituskonstruktsioonide kohta
- majaelanike arv
Soojuspumba võimsuse valimisel võib arvestada, et hea soojustusega hoones saab 1kW soojusvõimsusega kütta 20-25 ruutmeetrit. Soojuspumba valimisel soovime kindlasti eelnevalt konsulteerida meie spetsialistidega, kes aitavad kaardistada teie vajadused ja võimalused ning aitavad välja selgitada just Teile sobiva seadme. Spetsialistidega saab ühendust võtta vajutades SIIA.