Õhksoojuspumba paigaldus

Õhksoojuspumba standardpaigaldus sisaldab:  

  • Õhksoojuspumba paigaldust (sise- kui ka välisosa)
  • Sise- ja välisosa vahelist ühendustoru, elektri- ja sidekaablit (max 5m, iga järgnev meeter 20 EUR/m)
  • Plastikust katet torudele/juhtmetele (karbik), avakatet, kondensatsiooniveevoolikut
  • Ühe puurava loomist sise- ja välisosa vahelise trassi tarbeks, v.a maakivi
  • Välisosa paigaldamist seinale. Lisatasu eest maaraamile ja alusplaadile
  • Õhksoojuspumba paigaldustööd, vakumeerimine, täitmine, käivitamine, häälestamine, koolitus
  • Muud kulumaterjalid
  • Seadme paigaldust Tallinna piires või selle lähiümbruses (20km Tallinnast). Kaugemale lisandub transporditasu 0,5 EUR / km

 

Teostame üle Eesti õhksoojuspumpade paigaldamist. Lisaks uute õhksoojuspumpade paigaldamisele pakume ka juba olemasolevate õhksoojuspumpade paigaldamist ja ümber tõstmist.

Näita rohkem andmeid

Hind kokku:

420

Kuumakse al. 14.84 / 48 kuud

Vali lisad:

Küsi projektipõhist pakkumist või lisainfot

    Lisatasu eest

    Välisosa maaraam60 EUR
    Betoonist alusplaat välisosa alla48 EUR
    Pikem torustik ja karbik kui 5m20 EUR/m
    Kondensaadipump – jahutamisel siseosasse tekkiva kondensaadivee ärajuhtimiseks, kui see pole vabavoolselt võimalik ära juhtida160 EUR
    Tõstuki kasutamine 100 EUR
    Teemantpuurimine – armeeritud betoon, maakivikokkuleppel

    Reviews

    There are no reviews yet.

    Be the first to review “Õhksoojuspumba paigaldus”

    Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

    Mida jälgida õhksoojuspumba sise- ja välisosa paigaldamisel?

    Valige professionaalne ja kvalifitseeritud paigaldaja.

    Ebakvaliteetne ja ebaseaduslik õhksoojuspumba paigaldamine võib hiljem kaasa tuua probleeme. Et seda vältida, valige töö tegemiseks spetsialistid, kes on kogenud ja kvalifitseeritud. Aurini Kliimaseadmed töid teostavad riiklikku kutsekvalifikatsiooni omavad töötajad, kellele on väljastatud Keskkonnaameti poolt tegevuseks vajalik fluoritud kasvuhoonegaase sisaldavate seadmete ja süsteemide käitlemisluba, millega saab tutvuda SIIN. Lisaks omame üle 13 aasta kogemust soojuspumpade paigaldamisel, mille jooksul oleme paigaldanud üle 3000 soojuspumba.

    Kuhu paigaldada õhksoojuspumba seadme välisosa?

    Väliosa võib paigaldada seinale, maha maaraamile või katusele. Oluline on jälgida siinkohal, mis materjalist on tehtud hoone välissein. Puitmaja puhul on rangelt soovituslik välisosa paigaldada maha maaraamile, sest seinale kinnitatud väliosa võib puitmaja puhul hoonesse vibratsiooni edasi kanda, mis võib hiljem siseruumis häirima jääda. Kivimaja puhul pole vibratsiooni edasikandumine probleemiks ja sellepärast võib kivimaja puhul välisosa ka seinale kinnitada. Oluline on, et väliosa kõrgust maapinnast jääks vähemalt 50-60cm kõrgusele, et oleks piisavalt ruumi kondensaadivee äravooluks ja et talvel välisosa lume sisse ei jääks. Väliosa ei tohi paigaldada kinnisesse ruumi, nagu garaaž, kelder või kuur.

    Oluline on jälgida siinkohal, mis materjalist on tehtud hoone välissein. Elektritoide peaks olema sise- või välisosa ligiduses, et tagada korrektne paigaldus ja seadme testimine.

    Kuhu paigaldada õhksoojuspumba siseosa?

    Siseosa asukoha valikul peaks valima asukoha, kus siseosas välja puhutav õhk pääseks hoones kõige paremini levima. Üldjuhul on selleks hoone keskel asuv avatud ruum. Mida avatuma planeeringuga hoone, seda paremini õhk liikuma pääseb. Kui olete tundlikud õhuvoolu liikumise suhtes, siis siinkohal peaks seda samuti arvesse võtma ja võimalusel paigaldama siseosa asukohta, kus see otse inimestele peale ei puhu. Nii siseosa asukoha valikul, kui ka teistes küsimustes, saavad meie spetsialistid nõu ja jõuga abiks olla, et lõpptulemus täidaks soovitud eesmärki.

    Paigaldamisele kuluv aeg

    Paigaldusele kuluv aega sõltub objekti keerukusest ja võib olla väga erinev. Üldjuhul võtab ühe õhksoojuspumba paigaldamine aega ca. 5-6h. Rohkem aega võib kuluda ehitusjärgus olevate hoonetega, kus näiteks soovitakse külmatorustik paigaldada konstruktsioonidesse.

    Tellija poolsed eeltööd enne õhksoojuspumba paigaldust:

    Elektritööd

    Elektriühenduse tegemiseks peab olema toodud nõuetekohaselt maandatud kaabel kas soojuspumba väliosa asukoha juurde 2m varuga või siseosa juurde varuga nii, et kaabel välisosani ulatuks, kuna voolu alla ühendatakse seadme välisosa (juhtme ristlõige vastavalt seadme spetsifikatsioonidele). Elektrikilbis peab olema soojuspumba mudelile vastav automaatkaitse ja toitejuhe kilbis automaatkaitsme alla ühendatud. Kaitsme suurus täpsustada vastavalt soojuspumba mudelile. Kaitseautomaat peab olema hoone rikkevoolukaitsmest mööda juhitud. Elektritoite toomine seadmeni ja automaatkaitse paigaldamine elektrikilpi ei kuulu standardpaigalduse hulka.

    Torutööd

    Kui soojuspumpa kasutatakse ka jahutuseks ja siseosasse tekkivat kondensaadivett ei saa paigalduse käigus juhtida vabavoolselt välja, tagab tellija kondensaadi ärajuhtimise võimalused siseosa asukoha juures. Kui soovitakse soojuspumba kütmisel tekkivat kondensaati välisosast mujale suunata, konsulteerida selles osas müügijuhiga.

    Soovitused

    Elektriliini lõppudes, kus on probleeme elektripinge kõikumistega, paigaldada elektrikilpi liigpingepiirik, et kaitsta soojuspumba elektroonikat.

    Külmatorustiku paigaldamisel konstruktsioonidesse, planeerida paigaldus juba varases ehitusfaasis.

    Võtke meiega ühendust või küsige personaalset pakkumist soojuspumpadele!